formularz przyjecia odpadow metali

Tylko licencjonowane banki mogą działać rachunków oszczędnościowo- rozliczeniowych i przyjmować depozyty o dowolnej wielkości i dojrzałości. RLBs są dozwolone tylko przyjmować depozyty HK $ 500,000 i powyżej, a DTC są dozwolone tylko przyjmować depozyty minimum HK $ 100,000 z pierwotnym terminem zapadalności nie krótszym niż trzy miesiące.

Oba te ostatnie kategorie okazją dla banków zagranicznych do prowadzenia działalności prywatnej bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej lub w Hong Kongu bez konieczności skakać przez obręcze ubiegania się o pełną licencję bankową. Ponadto, niektóre zagraniczne banki zdecydowały się na otwarcie przedstawicielstwa w Hongkongu, które nie mogą przyjmować depozyty, ale może pomóc w otwarciu konta w innych biurach w swoich grupach .

W Hong Kongu jest międzynarodowym centrum finansowym, jest wyraźna polityka HKMA, że ramy regulacyjne w Hong Kongu powinny spełniać jak najwięcej ze standardami międzynarodowymi, w szczególności rekomendowany przez Komitet Bazylejski.

Pięć największych banków Hongkongu, pod względem sumy aktywów, przedstawiają się następująco:

– Hongkong Shanghai Banking Corporation (HSBC)

– Bank of China (Hong Kong)

– Hang Seng Bank Ltd.

– Standard Chartered Bank

– Bank of East Asia Ltd.

Pełną listę aktualnych banków Hong Kongu można znaleźć na Wikipedii.

Wizyta w Hong Kongu, aby otworzyć konto w banku

Jeśli odwiedzasz Hong Kong, aby otworzyć konto, może być normalnie otwarty tego samego dnia pod warunkiem, że podjęły pewne uzgodnienia z lokalnym dostawcą usług lub bezpośrednio z bankiem, z wyprzedzeniem. Jest to przy założeniu korzystania z jednym z największych banków, że prawie każdy ma. Następnie można po prostu odwiedzić bank, podpisywania i natychmiast otrzymać numer konta bankowego. Będzie to w pełni pod uwagę wielu walutach i zazwyczaj otrzymują żeton cyfrowego do bankowości internetowej, hasło oraz kartę debetową.

Artykuł dzięki: